Kiralama Koşulları

– Sürücü belgesi ve yaş kriterleri nelerdir?

23 yaşını doldurmuş ve en az 5 yıllık ve B sınıfı ehliyet sahibi müşterilerimiz araç kiralama yapabilirler.

– En az kiralama süresi ne kadar?

Kiralama süresi en az 1 gün/24 saattir.

– Fiyatlara dahil olan ve olmayan hususlar nelerdir?

Fiyatlara araçların günlük 250 kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, SOS Süper Ferdi Kaza Sigortası, ofis önü dışında teslim etme ve teslim alma bedelleri, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.

– Aracın teslim edilmesi ve alınması

Araçlar Ares grup Ltd. Şti. ofislerinde teslim edilir ve teslim alınır. Havaalanında; farklı bir ilde teslim alınması ya da edilmesi istendiğinde; en yakın ofise olan mesafe doğrultusunda bir bedel araç kiralama bedeline ilave edilir. Bu bedel erkez ofisimize olan uzaklığına göre değişeceğinden; size uygulanacak bedeli öğrenmek lütfen için firmamız ile irtibata geçiniz.

– Teslim gecikmeleri ve trafik cezaları

Araç kiralandığı gün ve saat itibari ile 24 esasına göre kiralanır. Aracın teslim edilmesi gereken saati 4 saate kadar geçen gecikmelerde kiralama bedelinin 1/2 si daha uzun gecikmelerde ise tam gün üzerinden gecikme bedeli fiyata ilave edilir. Kiralama süresince meydana gelen ve trafik kanunlarını ihlalden kaynaklanan her türlü maddi manevi ceza
ve tazminatların yükümlülüğü ve gecikmelerinden kaynaklanan yaptırımlar kiracıya aittir.

– Kazalar ve sigorta kapsamları

Her türlü kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.
Aracın alkollü kullanılması gibi zorunlu trafik sigortası ve kasko koşullarını geçersiz kılacak kullanım durumunda ya da zorunlu trafik sigortası limitini veya anlaşmalı kasko firmasının belirlediği limitleri aşan hertürlü maddi manevi kayıpları tazmin yükümlülüğü kiracıya aittir.